Kompleksowe wsparcie inwestycyjne

Skorzystaj z kompleksowej usługi pośrednictwa inwestycyjnego. 

Umów się na bezpłatną konsultację, również online.

Jak chronić pieniądze przed inflacją w 2024 roku?

Największym wyzwaniem inwestorów w 2024 roku będzie znalezienie takiego instrumentu finansowego który zachowa wysoką stopę zwrotu pomimo słabnącej inflacji. Jak widzimy z danych makroekonomicznych, od stycznia 23 inflacja spada z poziomu 18,4% w lutym 23 do 6,5% w listopadzie 23. . Typowe scenariusze średniorocznej inflacji CPI w 2024 r. znajdują się w granicach między 4,8% a 8,1%, a w 2025 r. – między 3,1% a 6,7%. 

 

Odpowiedzią na to są obniżki stóp procentowych. Widzimy że WIBOR 3M spadł z poziomu 7,5% do 5,8%. To będzie powodowało coraz niższe oprocentowania oferowane przez banki na lokatach. Trend ten widać we wskaźniku “DepoTracker” publikowanym przez Bankier.pl.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Jakich rozwiązań szukać?​

Kluczowym elementem w budowie portela będą instrumenty finansowe które będą w stanie zagwarantować stałe oprocentowanie na okres kilku lat. Dziś na rynku są jeszcze produkty dające rentowność na poziomie nawet 10% w skali roku. 

 

Biorąc pod uwagę zmiany w rentowności lokat czy obligacji skarbowych, można zakładać że na przestrzeni miesięcy oferowane rentowności spadną, wobec czego warto tematem zainteresować się już teraz.

Jak zainwestować i gdzie znaleźć produkty?

Ważna jest jednak rzetelna ocena i selekcja produktów biorąc pod uwagę ich ryzyko. Bardzo ważna jest też jedna z podstawowych zasad budowania portfela inwestycyjnego – dywersyfikacja ryzyka

 

Warto zatem swój portfel skonsultować z wykwalifikowanym ekspertem u którego będziemy mogli wykonać Ankietę Nieodpłatnego Doradztwa Inwestycyjnego. Taka ankieta pozwoli nam bez ponoszenia żadnych kosztów sprawdzić jakim inwestorem jesteśmy, jakie produkty są dla nas, a jakich powinniśmy raczej unikać.

Jak buduję portfele inwestycyjne?

W portfelach które buduję mam do dyspozycji:

Przykładowy rysunek portfela inwestycyjengo

Ile to kosztuje?

0 zł

to cena analizy finansowej oraz określenia Twoich potrzeb.

0 zł

to cena dobrania 

właściwych produktów 
i wieloletniej obsługi.

Parę słów o mnie

Nazywam się Paweł Krzyżok. Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu gdzie ukończyłem kierunek Bachelor and Master Studies in Finance

 

Na co dzień spełniam się w roli doradcy finansowego i dokładam swoją cegiełkę do tego, aby Polacy byli lepiej przygotowani na wydarzenia, które przyniesie im los. 


W mojej pracy z klientem indywidualnym skupiam się przede wszystkim na solidnym poznaniu potrzeb, by móc dobrać odpowiednie produkty finansowe do sytuacji i oczekiwań klienta. Doradzam również przedsiębiorcom, by mogli odpowiednio zabezpieczyć majątek swój oraz firmy, dbając także o kwestie sukcesji. Poza doradztwem finansowym, skupiam się na rzetelnej edukacji w zakresie finansów osobistych, w związku z czym chętnie przeprowadzam szkolenia dla pracowników różnych firm.

 

Oprócz działalności indywidualnej prowadzę również biuro doradztwa finansowego pod skrzydłami Phinance S.A. Zarządzam obecnie 30-osobowym zespołem doradców, managerów i specjalistów, których uczę pracy z klientem według określonych standardów etycznych.

 

Jestem certyfikowanym doradcą EFPA EFA – European Financial Advisor™.

Certyfikat ten posiada tylko ok. 664 doradców z ~40 000 pracujących w całej Polsce. 

Jest to dodatkowe poświadczenie mojej wiedzy i kompetencji w zakresie finansów, jak również profesjonalnego podejścia i właściwej etyki pracy. 

Zaufaj sprawdzonemu
doradcy

Umów się na bezpłatną konsultację

ZABOOKUJ SPOTKANIE ONLINE

LUB SKONTAKTUJ SIĘ